O FIRMIE

 
 

Firma Unibau Sp. z o.o. jest jednym z ważniejszych polskich przedsiębiorstw branży izolacji przemysłowych i robót fasadowych. Na rynku jest już od dwudziestu lat.

Została założona w 1987 roku jako P.P. UNIBAU S.C., a w roku 1995 przekształcona w Spółkę

z ograniczoną odpowiedzialnością. Główna siedziba firmy znajduje się w Bielsku-Bialej. Posiadamy także oddział w Niemczech, w Dusseldorfie. Aktualnie firma zatrudnia ok 200 osób w kraju i zagranicą.


Zarząd

Jan Skowroński   - Prezes Zarządu

Jerzy Babilon      - V-ce Prezes Zarządu

Janusz Zalewski  - Dyrektor oddziału Niemcy


Unibau Sp. z o.o. wykonuje usługi dla energetyki, petrochemii, budownictwa, przemysłu spożywczego, chemicznego oraz stoczniowego.


Od 1992 roku realizujemy wiele projektów na terenie Niemiec, Szwecji, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Austrii oraz Francji.

Wykonujemy budowy inwestycyjne oraz remontowe.

Zakres naszych prac, to izolacje ciepłochronne, zimnochronne, ognioodporne i akustyczne. Ponadto wykonujemy roboty fasadowe na obiektach przemysłowych oraz użyteczności publicznej.


  1. PunktorIzolacje ciepłochronne, to głównie izolacje wykonywane na rurociągach, zbiornikach

  2. i armaturze oraz na kanałach spalin, wentylacyjnych.


  1. PunktorIzolacje zimnochronne, to instalacje wykonywane w budownictwie (hotele, biurowce),  przemyśle chemicznym, spożywczym oraz stoczniowym.


  2. PunktorIzolacje ognioodporne są wykonywane na kanałach wentylacyjnych, oddymiających oraz na konstrukcjach stalowych belek i stropów


  3. PunktorRoboty fasadowe, to obudowa budynków przemysłowych i użyteczności publicznej. Wraz z izolacją płytami z wełny mineralnej, łącznie ze wszystkimi obróbkami blacharskimi.


W 2003 firma Unibau Sp. z o.o. została wyróżniona przez Kapitułę Businessman Magazyn i Raiffeisen Bank jako Europejska Firma Roku. Ponadto w 2003 i 2005 firma otrzymała wyróżnienie “Gazele Biznesu” i została przyjęta do grona najbardziej dynamicznie rozwijających się firm.